
Konačno! Stigao je povijesni dan za nogomet!

Na sastanku u sjedištu Svjetske nogometne federacije (FIFA) u Zürichu, Međunarodni nogometni odbor (IFAB) glasovanjem se odlučio za uvođenje tehnologije na gol-crti u FIFA-inim natjecanjima.
Sada je jasno da će se tehnologija koristiti na Svjetskom klupskom prvenstvu u Tokiju u prosincu ove godine, na Konfederacijskom kupu 2013. godine i Svjetskom prvenstvu 2014. godine u Brazilu.
Članovi IFAB-a glasovanjem su se odlučili za uvođenje tehnologije. To znači da nogometni autoriteti diljem svijeta mogu u svojim natjecanjima uvesti tehnologiju na gol-crti, koristeći ili
http://www.youtube.com/embed/oe8Kd6sc6K4
Predsjednik FIFA-e Sepp Blatter žestoko se zalagao za uvođenje tehnologije na gol-crti, nakon što je EURU u Ukrajini i Poljskoj tijekom utakmice između Ukrajine i Engleske domaćinima nije bio dosuđen evidentan pogodak, kada je lopta nakon udarca ukrajinskog reprezentativca Marka Devića za nekoliko centimetara prešla gol-crtu.
"Tehnologija više nije alternativa, nego potreba", ustvrdio je tada Blatter.
http://www.youtube.com/embed/HV4nc_sjW9Y
Navijači su godinama pozivali na uvođenje tehnoligije, koja će ukloniti faktor ljudske pogreške, koji se, primjerice, dogodio na spomenutom ogledu Ukrajine i Engleske. Dakako, ideja uvođenja tehnologije imala je i mnoge protivnike. Jedan od njih je predsjednik Europske nogometne federacije (UEFA) Michel Platini, koji preferira sustav sa petoricom sudaca primijenjen i na EURU u Ukrajini i Poljskoj. Platini je svejedno prognozirao da će u FIFA-inim natjecanjima sustav s tehnologijom na gol-crti dobiti zeleno svjetlo. Nogometne asocijacije, poput UEFA-e, i dalje mogu odlučiti hoće li u svojim natjecanjima koristiti tehnologiju ili ne.





















