
Možda bi bilo bolje da ova stvorenja znanost nikad nije otkrila

Svake godine znanstvenici otkriju tisuće novih stvorenja.
Ružičasta stonoga koja luči otrov
Većina stonoga nisu osobito slatke, te mnogima djeluju vrlo odbojno. No, zapravo nisu pretjerano opasne. Osim ako se ne radi o ružičastoj stonogi zmaj, koja je otkrivena je 2007. godine. Životinja je u stanju ispaljivati cijanid, a otkrivena je u regiji Mekong. Njezina jarka boja upozorava grabežljivce na njenu otrovnost.
Šišmiš sa zastrašujuće dugim jezikom
Tijekom 2005. godine znanstvenici su u Ekvadoru otkrili 'cjevousnog šišmiša'. Na prvi pogled ne izgleda toliko strašno i ne razlikuje se previše od većine šišmiša, no razlika je očita kada otvori usta.
Naime, jezik tog šišmiša gotovo je dvostruko duži od njegovog tijela i odnosu na tijelo ima najduži jezik od svih sisavaca na svijetu. Jezik mu, kao što se može logično zaključiti, služi za hranjenje.
//www.youtube.com/embed/FScS579qTdA
Morski crv s glavom lignje
Otkriven na dubini većoj do 1.000 metara u vodama kod Filipina, ovaj crv nosi službeni naziv Teuthidodrilus samae.
S tijelom koje liči stonogi i glavom iz koje izlaze pipci slični onima kod lignji taj stvor nikako ne osvaja simpatije onih koji su ga vidjeli.
Osa s čeljustima koje može omotati oko glave
Ova, kako je zovu, 'kraljica osa' otkrivena je tijekom 2011. godine. Pripadnice ove vrste velike su oko 3,5 centimetara s vrlo izraženim čeljustima, koje su velike poput njihovih nogu.
Ta leteća stvorenja crne su boje, a njihove ogromne čeljusti koje mogu omotati oko vlastite glave služe im kao moćno oružje prilikom lova na druge insekte kojima se hrane. Žive na južnom dijelu Indonezije.
















